top of page

Přistrojová fyzioterapie

Pristrojová fyzioterapie
Психотерапия

Na našem pracovišti jsou k dispozici 3 přístroje poskytující kompletní spektrum elektroterapie a ultrazvuku. To nám umožňuje kombinovat manuální fyzioterapii s přístrojovou. Naší oblíbenou a účinnou metodou pro bolesti rukou a nohou je ultrazvuk ve vodní lázni - " do vody ".

Magnetoterapie je samozřejmou součástí všech fyzioterapií indikovanou prakticky při všech ortopedických diagnosách.

Hrazeno ze zdravotního pojištění

 • LYMFODRENÁŽ

Komorová lymfodrenáž je indikována při poruchách cévního zásobení dolních končetin - otoky, poruchy žilního návratu lymfoedém.

Při indikacích ze zdravotního. důvodu hrazeno zdravotním pojištěním, při kosmetických indikacích 1 aplikace Kč 200,- 10 aplikací Kč 1 800,-

 • VÍŘIVKA

Vířivou vanu pro dolní končetiny používáme především při otocích a poúrazových stavech. Velmi často ji kombinujeme s ultrazvukem " do vody "

Hrazeno ze zdravotního pojištění

 • LASER

Náš přístroj pro laseroterapii umožňuje aplikaci jak bodově tužkou, tak plošně scannerem . Dá se využít taktéž prakticky pro všechny ortopedické diagnózy. Naše zkušenost je, že laseroterapie je účinější a rychlejší než aplikace ultrazvuku. Obvyklý počet aplikací je 8-10. Cena 1 aplikace 100Kč

 • SUCHÉ UHLIČITÉ KOUPELE

Málo známá, ale účinná lázeňská metoda. Pacient je umístěn do plastového návleku, do kterého je aplikován CO2 plyn . Ten způsobuje enormní prokrvení periferních částí těla a zvýšení bazálního metabolismu. V ortopedických indikacích metodu používáme pro zrychlené hojení měkkých tkání především při poúrazových a pooperačních stavech a otocích. Je to jedinečná metoda při léčení Sudeckovy algoneurodystrofie. Obvyklý počet aplikací je 10. Cena 1 aplikace Kč 100,-

 • RAŠELINA

Na tepelný nosič zahřátý na teplotu 60° přikládáme rašelinový polštář zabalený ve filtračním papíru. Pacient tedy může využít tepla i "chemie " rašeliny, aniž by byl rašelinou zcela zmazán. Používáme nejčastěji při bolestech páteře. Jako další možnost nabízíme aplikaci zahřáté lázeňské rašeliny přímo na ruce a nohy. Indikací jsou především bolestivé stavy při degenerativních onemocněních.

Obvyklý počet aplikací je 3 a více. Cena 1 aplikace Kč 80,-

Specialitou je pak medový zábal. Velikost polštáře pokryje celá záda . Používáme spíše jako kosmetickou a relaxační indikaci . Cena 1 aplikace Kč 100,-

Individuální fyzioterapie

Individualni fyzioterapie
Психотерапия

​Poskytujeme individuální fyzioterapii akutních i chronických stavů,

Výhodou našeho pracoviště je možnost průběžné konzultace stavu a výsledků léčby s ortopedem.

 

V případě fyzioterapie "na poukaz" je možnost prodloužení terapie na 60 minut za 300Kč.

 

Objednání "Ihned"

Možnost rychlého objednání na fyzioterapii.

Naši fyzioterapeuti mají vyhrazené termíny mimo svůj úvazek pro pacienty, kteří potřebují fyzioterapii rychle a nebo nechtějí s problémem čekat. Nabízejí objednání max. v řádu dnů.

Tato služba je vhodné pro pacienty s akutním problémem nebo v poúrazových stavech, kdy je potřeba začít s rozcvičováním co nejdříve. Jako příklad lze tuto službu využít pro dobu mezi sejmutím fixace a prvním objednáním na fyzioterapii, hrazenou ze zdravotního pojištění.

Tato služba není hrazena ze zdravotního pojištění.

Cena: 30 min. - 500Kč

           60 min. - 800Kč

Manuální lymfodrenáž

Manuální lymfodrenáž

Jedná se o velmi jemnou nebolestivou techniku, která ovlivňuje křehký mízní systém. Největší výhodou manuální lymfodrenáže oproti přístrojové je možnost zacílit na konkrétní problém. Terapeut cítí, jak tkáň a otok reaguje a tomu patřičně upraví techniku a počet opakování terapeutických hmatů. Je proto vhodná i k ošetření akutních a velmi bolestivých stavů a přístrojovou lymfodrenáží špatně dostupných lokalit (obličej, drobné klouby, hrudník).

Využití:

 • primární, sekundární lymfedém

 • pooperační stavy

 • poúrazové stavy

 • stavy po ozařování a chemoterapii

 • otoky v těhotenství

 • chronická žilní nedostatečnost

 • posílení imunitního systému

 

Délka aplikace 60-90 min. Ze zdravotních indikací hradí pojišťovna 207. Ostatní dle délky aplikace 1000 - 1200Kč

bottom of page